Бугун Чироқчи тумани ҳокими Нодир Эркаев ва Фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари вилоят Кенгаши раиси Игор Турсуновлар “Томорқачилик илмий-амалий маркази" учун ажратилган 1 гектар ер майдонида олиб борилаётган кенг кўламли қурилиш ишлари билан яқиндан танишди.
Давлатимиз раҳбарининг "Маҳаллада тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва камбағалликни қисқартириш бўйича давлат сиёсатининг устувор йўналишлари тўғрисида"ги фармони ижросини таъминлаш мақсадида қурилаётган мазкур комплекс, аҳолининг тадбиркорлик ташаббусларини амалга оширишга, уларнинг даромадли меҳнат билан бандлигини таъминлаш механизмларини янада такомиллаштириш, маҳаллабай ишлаш тизимини янги босқичга олиб чиқиш орқали камбағалликни қисқартиришга замин яратиши билан аҳамиятлидир.
Хулоса ўрнида, "маҳаллабай" ишлаш тизими пировардида мамлакатда яшаётган ҳар бир фуқаронинг давлат эътиборида эканлигини ҳис қилдириш, уларнинг хоҳиш ва истаклари асосида ўз тадбиркорлигини йўлга қўйишлари учун шарт-шароит яратиш ҳисобланади.